Bestyrelsen

Bestyrelsen

Bestyrelsens konsolidering efter generalforsamlingen d. 29 nov. 2021

Formand

Kirsten Krone Reichl
Mail: Kirsten.Krone.Reichl@regionh.dk

Tlf.: 5122 6421
Arbejdssted: Børn og Unge Centret, Rigshospitalet, Kbh.

 

Næstformand

Karin Bundgaard Nielsen
Mail: Karin.Bundgaard@rsyd.dk
Tlf.: 4087 5623
Arbejdssted: Børneafdelingen, Kolding sygehus

 

Kasserer

Anette Østerkjerhuus
Mail: Akos@regionsjaelland.dk
Tlf.: 2712 5870
Arbejdssted: Børneafdeling, Næsted Sygehus

 

Bestyrelsesmedlem

Lena Wittenhoff
Mail: Lena.Wittenhoff@rsyd.dk
Tlf.: 2234 7839
Arbejdssted: Aabenraa Sygehus, Sønderjylland

 

Bestyrelsesmedlem

Anette Lund
Mail: anette.lund@rsyd.dk

Tlf. 64422125
Arbejdssted: HC Andersens Børne- og Ungehospital, Odense

 

Bestyrelsesmedlem

Eva Juhl Hansen
Mail: Eva.Juhl.Hansen@rsyd.dk
Tlf.: 2811 9565
Arbejdssted: Børn og Unge afdelingen, Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg