Bestyrelsen

Bestyrelsen

Bestyrelsens konsolidering efter generalforsamlingen d. 12.6.2018

Conni Lindberg AndersenFormand

Conni Lindberg Andersen
Mail: ConniLindberga@outlook.dk

Tlf.: 2073 1718
Arbejdssted: Børne- og Ungeafdeling, Herlev og Gentofte Hospital, Kbh.

 

Karin Bundgaard NielsenNæstformand

Karin Bundgaard Nielsen
Mail: Karin.Bundgaard@rsyd.dk
Tlf.: 4087 5623
Arbejdssted: Børneafdelingen, Kolding sygehus

 

Anette ØsterkjerhuusKasserer

Anette Østerkjerhuus
Mail: Akos@regionsjaelland.dk
Tlf.: 2712 5870
Arbejdssted: Børneafdeling, Næsted Sygehus

 

Lena WittenhoffBestyrelsesmedlem

Lena Wittenhoff
Mail: Lena.Wittenhoff@rsyd.dk
Tlf.: 2234 7839
Arbejdssted: Aabenraa Sygehus, Sønderjylland

 

Lene Birkner NielsenBestyrelsesmedlem

Lene Birkner Nielsen
Mail: Lednie@rm.dk
Tlf.: 2245 2463
Arbejdssted:  Børn og Unge afdelingen, Regionshospitalet Viborg

 

Kirsten Krone ReichlBestyrelsesmedlem

Kirsten Krone Reichl
Mail: Kirsten.Krone.Reichl@regionh.dk
Tlf.: 5122 6421
Arbejdssted: Børn og Unge Centret, Rigshospitalet, Kbh.

 

Eva Juhl HansenBestyrelsesmedlem

Eva Juhl Hansen
Mail: Eva.Juhl.Hansen@rsyd.dk
Tlf.: 2811 9565
Arbejdssted: Børne- og Ungeafdelingen, Sydvestjysk Sygehus, Esbjerg

 

Ida Karina ThorsteinssonBestyrelsesmedlem

Ida Karina Thorsteinsson
Mail:  Ida.Karina.Thorsteinsson@regionh.dk
Tlf.: 2714 9500
Arbejdssted: Børne- og Ungeafdelingen, Amager og Hvidovre Hospital, Kbh.